Modely lietadiel, vrtuľníkov, áut, lodí

Akciový tovar
Modely lietadiel
Modely vrtuľníkov
Modely áut
Modely lodí
Modely ostatné
Príslušenstvo
RC súpravy
Prijímače
Servá
Simulátory
RC elektronika
Akumulátory
Nabíjanie
Elektromotory
Elektronické regulátory
Spaľovacie motory
Palivá, oleje
Vrtule
Modelárska chémia
Stavebné materiály
Náradie
Propagácia
Bazár
Výpredaj

V ponuke nájdete širokú škálu modelov lietadielvrtuľníkováutlodí..., vrátane príslušenstva a náhradných dielov. Modely sú určené pre všetky vekové kategórie, pre začiatočníkov i profesionálnych modelárov. Vybrané modely si môžete objednať priamo z pohodlia vášho domova prostredníctvom nášho e-shopu. Tovar Vám doručíme zásielkovou službou. Prípadne môžete navštíviť našu špecializovanú predajňu modelárskeho tovaru v Považskej Bystrici, kde vám naši pracovníci radi pomôžu a poskytnú odborné poradenstvo, či predvedú vybraný model.

I súčasná doba pohltená počítačovou technikou má svojich nadšencov, ktorí neprestali snívať a sústredili svoju pozornosť či už leteckému, lodnému alebo automobilovému modelárstvu. Ide naozaj o výnimočný a nádherný šport, či záľubu, ktorá sa stala vášňou nejedného modelára. Táto záľuba prináša nielen potešenie, ale zároveň obohacuje poznatky a cibrí zručnosť.

Výber z modelov lietadielvrtuľníkovlodíáutmotocyklovtankov je veľmi rozmanitý, ich konštrukcia je takmer neobmedzená, od jednoduchých klzákov až po náročnejšie modely. Pri ich zhotovení sa používajú materiály ako balza, polystyrén, papier, kovy, lamináty, uhlík, kevlar. Konštrukcia modelov umožňuje počas ich stavby vykonať rôzne zmeny na modeloch i menšie korekcie, ktoré prispejú k vylepšeniu funkčnosti modelu a dotvoria vašu predstavivosť.

Pri výbere svojho prvého modelu treba pozornosť sústrediť viac na vlastnosti modelov pred ich vzhľadom. Pre začiatočníkov, doporučujeme výber z kompletných setov lietadiellodí či automobilov, ktoré sú kompletne zostavené a osadené príslušnou RC súpravou, s nainštalovanými servamimotormiregulátormi otáčok, kde pred samotným štartom stačí len nabiť akumulátory. U modelov lietadiel sú vhodné napríklad samokrídla, vetrone, klzáky ..., ktoré sú vo vzduchu stabilnejšie a odolnejšie proti nárazom. Pred prvým štartom je vhodné vyskúšať si svoje schopnosti na leteckom simulátore alebo osloviť skúsenejšieho modelára, ktorý Vás správne naviguje.

Modely sa zatrieďujú do niekoľkých kategórii:

 • U modelov lietadiel:
  - Statické a lietajúce
  - Voľné, upútané, diaľkovo riadené /podľa spôsobu riadenia/
  - Bezmotorové a motorové /podľa pohonu/
  Hnacou silou bezmotorových modelov je vztlak, ktorý vznikne pri hode lietadla alebo pri vytiahnutí pomocnej vlečnej šnúry. Let modelu využíva termické prúdenie vzduchu. Hnacou silou motorových modelov je sila spaľovacieho /energia spaľovania uhľovodíkových palív/ alebo elektrického motora /poháňané akumulátormi/
 • U modelov áut:
  - Terénne, cestné
  - So spaľovacím motorom, s elektromotorom
  - S poháňanou jednou alebo dvoma nápravami
 • U modelov lodí:
  - Bezmotorové a motorové
  - Plachetnice
  - So spaľovacím motorom, s elektromotorom
  - Ponorky

Ďakujeme, že ste si našli čas a venovali pozornosť našej stránke. Pri výbere modelov sme sa snažili výjsť v ústrety všetkým nadšencom tejto záľuby. Začiatočníkom, ktorí sa ešte len rozhliadajú či rozhodujú, ale aj profesionálnym modelárom, ktorých nároky dokonalého modelu stále stúpajú. Tí, ktorí sa ocitli na našej stránke len náhodou, veríme, že sme v nich vzbudili aspoň malý záujem či zvedavosť o túto vášeň.

Košík Prihlásenie
Informácie

V katalógu máme
74470 položiek

Doprava
 • poštou 3,60 €
  + dobierka 0,60 €
 • zásielkovou službou 5,00 €
  + dobierka 2,00 €
radiomodelar.sk na facebooku nákup na splátky
Yuneec Q500+ Typhoon CGO2+ ST10+ RTF, kufr, Steady Grip

1 297,00 €

Sky Climber RTF

178,90 €

Nabíječ CELLPRO POWERLAB 8

223,18 €

Apprentice - kryt motoru

12,28 €